Palmares 2014 - Trandafirul din Cetate

 2 0 1 72 0 1 7 

2 0 1 7
Festivalul Trandafirul din Cetate
Festivalul Trandafirul din Cetate
Festivalul Trandafirul din Cetate
2 0 1 7
Festivalul Trandafirul din Cetate
Mergi la conținut

Meniu principal:

Palmares 2014

Arhivă

Trofeul Festivalului ”Trandafirul din cetate” ediția I - 2014


Rareș Mariș

Cluj Napoca

Secțiunea interpretare

Grupa de vârstă
5-7 ani

Premiul I
Premiul II
Premiul II
Premiul III

mențiune
mențiune

Sonia Cătinean
Maria Stroe
Alexandra Băncilă
Ana-Maria Balogh
Maria-Anastasia Banu
Sara Gabriela Neacșu

Cluj Napoca
Brașov
Bran
Brașov
Brașov
Brașov

Grupa de vârstă
8-10 ani

Premiul I
Premiul I
Premiul II
Premiul II
Premiul III

mențiune
mențiune

David Petru Popa
Iulia Alexandra Sorlea
Alexandra Nicoleta Ionescu
Andreea Daniela Vodă
Sandra Maria Stănilă
Ruxandra-Mihaela Comșa
Elena-Alexandra Șerban

Brașov
Cluj Napoca
Brașov
Brașov
Brașov
Ghimbav
Brașov

Grupa de vârstă
11-13 ani

Premiul I
Premiul II
Premiul III

mențiune
mențiune

Peter Luczay
Marina Alexandra Șandru
Andreea Voicescu
Teodora Maria Lupu
Diana Stefania Loghin

Săcele
Izvoarele
Brașov
Hălchiu
Brașov

Grupa de vârstă
14-17 ani

Premiul I
Premiul II
Premiul III

mențiune
mențiune

Gabriela Alina Bejan
Alexandra - Aretta Ilie
Ingrid Mureșan
Alexandra Hulban
Tudor Moroe

Brașov
Zărnești
Brașov
Feldioara
Zărnești

Secțiunea creație

Premiul I



Premiul II

”Tanti Stela”



”Stea printre stele mama mea”

Compozitor: Walter Dionisie
Textier: Anca Dionisie
Interpret: Alexandra Băncilă

Compozitor: Claudiu Bulete
Textier: Claudiu Bulete
Interpret: Sonia Cătinean

Premii speciale

”Trandafirul îmbobocit” *

Maria Miriță

Câmpulung

Premiul tinereții

Sergiu-Ionel Smaranda

Codlea

Premiul de debut

Denisa Pomană
J
ános Farkas

Zărnești
Budila

Premiul de popularitate

Iris Gămulescu

Brașov

Premiul publicului

Daria Blidaru

Brașov

”Simpatia”

Iulia Cantor

Brașov

”Reinert”

Cătălin-Andrei Berszan
Andrei Rosz

Diana Ștefania Loghin

Brașov
Codlea
Brașov

”Timbark”

Ana Maria Goia
Liana Hârlab

Brașov
Brașov

 
* participă la următoarea ediție a Festivalului fără preselecție

Juriul festivalului


Carmen Rădulescu

președintele juriului


Andrada Mureșan

profesor de muzică, dirijor


Marius Modiga

profesor de muzică, dirijor


Florin Luca

profesor de muzică, instrumentist


Adrian Scriminț

balerin, coregraf

Înapoi la conținut | Înapoi la meniul principal