Palmares 2017 - Trandafirul din Cetate

2 0 1 82 0 1 8

2 0 1 8
Festivalul Trandafirul din Cetate
Festivalul Trandafirul din Cetate
Festivalul Trandafirul din Cetate
2 0 1 8
Festivalul Trandafirul din Cetate
Mergi la conținut

Palmares 2017

Arhivă
Secțiunea Interpretare Muzică Ușoară - Repertoriu Național
Trofeu


Daria Rotaru

Brașov

Premii

Grupa de vârstă
6-8 ani

Premiul I
Premiul II
Premiul II
Premiul III

Premiul III
Premiul III
Ștefania Târzioru
Bianca Ștefania Buliga
Anastasia Oceanu
Larisa Palade
Maria Marcu
Rebecca Chirca
Feldioara
Râșnov
Brașov
Brașov
Râșnov
Brașov

Grupa de vârstă
9-11 ani

Premiul I
Premiul I
Premiul II
Premiul II
Premiul III

Premiul III
Premiul III
David Petru Popa
Andreea Cristea
Antonia Olivia Hoha
Denisa Hulea
Ștefania Maria Bodeanu
Miruna Ioana Boghiu
Tudor Pop

Brașov
Feldioara
Feldioara
Stupini
Feldioara
Brașov
Cluj-Napoca

Grupa de vârstă
15-18 ani

Premiul I
Premiul II

Marina Alexandra Șandru
Flavia Elena Crișan
Izvoarele
Zărnești
Secțiunea Interpretare Muzică Ușoară - Repertoriu Internațional
Trofeu


Andreea Cristea

Feldioara

Premii

Grupa de vârstă
6-8 ani

Premiul I
Premiul II
Premiul III

Bianca Ștefania Buliga
Maria Marcu
Ioana Elise Corboș
Râșnov
Râșnov
Râșnov

Grupa de vârstă
9-11 ani

Premiul I
Premiul II
Premiul III

Daria Maria Rotaru
David Petru Popa
Denisa Hulea

Brașov
Brașov
Stupini

Grupa de vârstă
12-14 ani

Premiul I

Alexandra Daria Dohan
Cluj-Napoca
Secțiunea Interpretare Muzică Populară
Trofeu


George Neacșu

Vulcan

Premii

Grupa de vârstă
6-8 ani

Premiul I

Ioana Elise Corboș
Râșnov

Grupa de vârstă
9-11 ani

Premiul I
Premiul II
Premiul III

Marian Cristian Crețu
Radu Nicolae Adam
Andreea Nicoleta Crețu

Bran
Codlea
Bran

Grupa de vârstă
12-14 ani

Premiul I
Premiul II

Denisa Elena Drăgoi
Mara Elena Călin
Râșnov
Codlea

Grupa de vârstă
15-18 ani

Premiul I
Premiul II
Premiul III

Premiul III
Flavia Elena Crișan
Marina Alexandra Șandru
Andreea Nicoleta Neacșu
Iulia Cristina Lupșa
Zărnești
Izvoarele
Vulcan
Săcele

Juriul festivalului


Mihai Constantinescu
președintele juriului


Simona Constantinescu
interpret muzică ușoară


Cornelia Radocea
interpret muzică populară


Vlad Postolea
interpret muzică populară

Petre Găitan
interpret muzică populară

Maria Copăcianu
coregraf, director artistic


Corneliu Voicescu
conf. univ. dr. la Facultatea de Muzică a Universității Transilvania
din Brașov
Înapoi la conținut